Poradnik dla tych, dla których drzwi są ważne

Coraz więcej osób przywiązuje dużą uwagę do kwestii wyboru drzwi. To właśnie z ich pomocą można nie tylko zapewnić sobie intymność w mieszkaniu, ale nadać mu również wyjątkowego wyglądu. Bardzo ważne jest więc, aby za wyborem drzwi drewnianych przemawiały zarówno względy estetyczne jak i ich parametry techniczne.

Dlaczego wielu sprzedawców upiera się na oferowanie swoim klientom drzwi drewnianych? Sprzedawca, który kieruje się nie tylko własnym interesem, ale zależy mu również na zadowoleniu uczciwie przedstawi sprawę. Nie od dziś wiadomo, że drzwi drewniane są dużo bardziej trwałe i odporne na zmiany temperatury, wilgotności powietrza. Prawda jest taka, że drewno jest materiałem uniwersalnym, który idealnie pasuje do każdego rodzaju wnętrza i nigdy nie wychodzi z mody. Oczywiście bardzo ważna jest również kwestia zdobień oraz dodatków, które nadają zarówno drzwiom jak i wnętrzu odpowiedniego charakteru. Większość firm posiada w ofercie skrzydła drzwiowe zarówno w stanie surowym jak i ze zdobieniami, tłoczeniami, które stanowią ciekawy akcent ozdobny.

Kupując drzwi z drewna trzeba pamiętać, że są one znacznie cięższe niż te które wykonano z innych materiałów. Duża masa drzwi jest tak naprawdę dowodem na to, że są one solidne, mają odpowiednią grubość. Muszą one być dobrze osadzone w solidnej futrynie. Jeśli istnieje taka możliwość warto kupić skrzydło wraz z futryną – oczywiście drewnianą, aby efekt po zamontowaniu był doskonały!

Istotne jest również to, aby drzwi były bezproblemowe. Chodzi tutaj głównie o ich konserwację i czyszczenie. W przypadku drewna nie trzeba się martwić o obicie czy odejście sklejki ozdobnej od płyty. Czyszczenie i konserwacja są bezproblemowe i gwarantują długo utrzymujący się efekt drzwi zadbanych. Drewno czyścić należy wyłącznie zwilżoną ściereczką z użyciem tylko wody lub dodatku detergentu konserwującego drewno. Należy również dodać, że drewno znacznie łatwiej poddaje się obróbce, a więc skrzydło drzwi w razie potrzeby można przyciąć wyrównać powierzchnię papierem ściernym i poddać innym, koniecznym obróbkom.

Żyjemy w czasach, kiedy każdy z nas powinien się troszczyć o środowisko. Drzwi zrobione z drewna są jak najbardziej ekologiczne. Firmy produkują je w oparciu o staranną selekcję drewna pochodzącego z legalnych wycinek, o czym świadczą przyznawane im certyfikaty. Jednym z nich jest FSC świadczący o stosowaniu drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych, w których nie stosuje się pestycydów i działa nie zakłócając znajdującej się na ich terenie fauny i flory. Kupowanie drzwi drewnianych u takich właśnie producentów jest najlepszym pomysłem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.